To już dziś! “Majówka z historią” na Zamku Dybów.

Box2 Kultura Wiadomości
fot. materiały organizatorów

Pokazy walk rycerskich, historyczny wielobój o Puchar Starosty czy spektakularna Bitwa Wieków – to tylko część z zaplanowanych atrakcji “Majówki z historią” na Zamky Dybów. Początek o godz. 13.

“Majówka z historią” to propozycja Fundacji „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” na sobotę (27 kwietnia). Skierowana nie tylko do osób zainteresowanych historią, ale również do rodzin z dziećmi.

REKLAMA

Impreza rozpocznie się o godz. 13 na Zamku Dybowskim. Transport będzie ułatwiony dzięki przeprawie flisaczej z Bulwaru Filadelfijskiego od godz. 12.30. Dzisiejsze wydarzenie zainauguruje salwa artyleryjska z broni czarnoprochowej.

Między godz. 13.30 a 18.30 na scenie oglądać będziemy pokazy ekwipunku, uzbrojenia i ubiorów rekonstruktorów. Grupy zaprezentują okres od wczesnego średniowiecza aż do czasów współczesnych – łącznie ponad tysiąc lat historii! O godz. 15 rozpocznie się coroczny wielobój historyczny otwarty dla każdego, niezależnie od wieku. Oprócz Pucharu Starosty organizatorzy przygotowali też liczne, atrakcyjne nagrody.

O godz. 16.30 zaplanowano coroczną spektakularną Bitwę Wieków. Weźmie w niej ok. 100 osób. Zobaczymy starcie oddziałów z różnych okresów historycznych. Natomiast o godz. 19.30 rozpocznie się pokaz fireshow.

W programie także m.in. gry i zabawy plebejskie, historyczne gry planszowe, stanowiska łucznicze, rzutowe i bezpiecznej broni. Na miejscu będzie można także własnoręcznie wybić pamiątkową monetę. Dostępne będą też stoiska gastronomiczne z tradycyjną kuchnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *