To już dziś. O godz. 12 manifestacja “W obronie rodziny”, a o godz. 15 Marsz Równości

Box2 Wiadomości
Tak wyglądała ubiegłoroczna kontrmanifestacja. W tym roku przed Marszem Równości odbędzie się manifestacja "W obronie rodziny", fot. Łukasz Piecyk

Już wiadomo, jaką trasę pokona Marsz Równości. Wyruszy z ul. Uniwersyteckiej o godz. 15. W sobotę w Toruniu zaplanowano łącznie aż sześć zgromadzeń publicznych. Kto za nimi stoi?

Organizatorzy drugiej edycji Marszu Równości w Toruniu ujawnili trasę przemarszu. Uczestnicy zbiorą się w sobotę (29 września) o godz. 15 na ul. Uniwersyteckiej o godz. 15. Którędy przejdą? 

– Planowana trasa przemarszu to: pl. Towarzystwa Miłośników Torunia, ul. Grudziądzka, Szosa Chełmińska, ul. Bema, ul. Kraszewskiego, ul. Matejki, ul. Bydgoska, ul. Chopina. Zakończenie na wysokości Wydziału Matematyki i Informatyki UMK – informuje Marta Siwicka, jedna z organizatorek Marszu Równości w Toruniu.

Na tych ulicach w trakcie przemarszu można spodziewać się utrudnień w ruchu. Te ulice czasowo zamknięte, a ruchem będzie kierować policja.

„Jesteśmy widoczni, widoczne” to hasło Marszu Równości w Toruniu

W sobotę w Toruniu odbędą się także inne zgromadzenia publiczne. W godz. 12-14 zaplanowano manifestację “W obronie rodziny”. 

– Udało się zepchnąć marsz LGBT daleko poza centrum miasta, tworzymy zgromadzenie, na którym staniemy murem za tradycyjnym modelem rodziny – piszą organizatorzy manifestacji. – Nie chcemy pozwolić na uderzenie w tradycyjną rodzinę, moralność naszych dzieci a także, najprawdopodobniej, w prawo do życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci – pod przykrywką tolerancji, pseudorówności i pseudowolności. Nie chcemy traktowania aktów homoseksualnych, “zmiany płci” i innych zaburzeń traktowanych jako normalność.

Manifestacja “W obronie rodziny” rozpocznie się o godz. 12 na Bulwarze Filadelfijskim.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *