“To straszna pułapka na osoby niewidome i niedowidzące” [ZDJĘCIA]

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

– Czy pracownicy MZD mogą sobie wyobrazić kogoś, kto uderzy w ten znak głową? – pyta na Facebooku Łukasz Broniszewski z Fundacji Stabilo. Mowa o znakach na rogu Krasińskiego i Moniuszki. Po naszej reakcji tablica utrudniająca przejście została zdemontowana.

Broniszewski w niedzielę wieczorem na Facebooku zamieścił post ze zdjęciami przedstawiającymi znaki drogowe stojące na rogu ul. Krasińskiego i Moniuszki.

REKLAMA

fot. Łukasz Piecyk

– To bardzo niebezpieczne znaki na takiej wysokości! Wbrew wszelkim zasadom. Czy pracownicy MZD mogą sobie wyobrazić kogoś, kto uderzy w ten znak głową? To straszna pułapka na osoby niewidome i niedowidzące. Właściwie na każdego zamyślonego mieszkańca – pisze Broniszewski.

Według przepisów minimalna wysokość, na jakiej powinny być zawieszone znaki, wynosi 2 m od poziomu drogi.

Problem zgłosiliśmy Miejskiemu Zarządowi Dróg w Toruniu. Dziś, po naszej interwencji tablica utrudniająca przejście i wisząca niezgodnie z przepisami została zdjęta.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on ““To straszna pułapka na osoby niewidome i niedowidzące” [ZDJĘCIA]

  1. Skoro zdjęty, czyli nie był potrzebny. Kto więc i po co go tam umieścił? A może jednak potrzebny, tylko teraz w panice go wyrzucono. Czy ktoś panuje nad tym bałaganem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *