To, że otwierają pl. Chrapka już wiadomo. A gdzie zatrzymają się autobusy?

Polecamy Wiadomości
materiały Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu

W piątek o godz. 9 zostanie udostępnione do ruchu nowe rondo na pl. Chrapka. Pojawią się też zmiany dotyczące komunikacji miejskiej. Będą dotyczyć głównie lokalizacji przystanków MZK.

Koniec z objazdami, asfaltowymi przejazdami przez torowisko – na pl. Chrapka i okoliczne ulice już w najbliższy piątek poprawi się sytuacja: i pieszych, i kierowców, i pasażerów MZK. O godz. 9 zostanie udostępnione do ruchu nowe rondo – jeszcze bez turbiny. Zmieni się też lokalizacja niektórych przystanków komunikacji miejskiej.

– Do czasu pełnego zakończenia przebudowy rondo oznakowane będzie jako skrzyżowanie z ruchem okrężnym. Przywrócony zostanie ruch drogowy na zachodniej jezdni ul. Warneńczyka i północnej jezdni ul. Przy Kaszowniku w kierunku centrum. Tym samym zlikwidowane zostaną przejazdy przez torowisko tramwajowe i ruch dwukierunkowy po południowej jezdni ul. Przy Kaszowniku – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik MZK.

Przystanki “Przy Kaszowniku” dla linii nr 15, 21, 22, 31, 35 i 37 w kierunku centrum oraz “Warneńczyka” w kierunku “Mazowieckiej” wrócą na stałe miejsca. Pozostałe przystanki pozostają w tymczasowych lokalizacjach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys