Tomasz Lenz gratuluje wygranej Michałowi Zaleskiemu

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Tomasz Lenz, główny rywal Michała Zaleskiego w wyborach prezydenckich pogratulował mu zwycięstwa. – Życzę mu, żeby zrealizował wszystkie propozycje programowe, które zadeklarował – mówi Lenz.

O godz. 11 Michał Zaleski ma ogłosić swoje piąte zwycięstwo w wyborach prezydenckich w Toruniu. Zbieramy komentarze na gorąco od kandydatów na prezydenta Torunia i radnych. Tomasz Lenz z Koalicji Obywatelskiej, główny rywal Zaleskiego, już pogratulował mu zwycięstwa. Według nieoficjalnych wyników Lenz zdobył ok. 23 proc. poparcia.

REKLAMA

– Kampania wyborcza w Toruniu była emocjonująca – komentuje Tomasz Lenz, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. – Cieszę się z dyskusji o programie dla Torunia na pięć najbliższych lat. Ta debata o przyszłości Torunia dużo dała i wiele wniosła. Gratuluję Michałowi Zaleskiemu i życzę, aby zrealizował wszystkie propozycje programowe, które zadeklarował w tej kampanii i spełnił nadzieje mieszkańców na lepszy Toruń.

Wiele wskazuje, że Koalicja Obywatelska wygra wybory do rady miasta i uzyska 10 mandatów. KWW Michała Zaleskiego może zdobyć osiem mandatów, PiS sześć, a My Toruń jeden. Jakiej koalicji można się spodziewać w toruńskiej radzie miasta? Lenz jeszcze nie odpowiada na to pytania. Chce się spotkać w tej sprawie z nowo wybranymi radnymi. Raczej jednak nie można się spodziewać koalicji między PO, Nowoczesną a PiS i klubem Zaleskiego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys