Tomasz Misiak zdobył pas Zawodowego Mistrza Polski Karate UWK wagi ciężkiej [ZDJĘCIA]

Box2 Sport
Fot. materiały prasowe

Tomasz Misiak, karateka klubu Sekcja Walki Kimura Toruń, zdobył pas Zawodowego Mistrza Polski Karate UWK wagi ciężkiej. Sukces wywalczył podczas pierwszej międzynarodowej Gali WUKF 1 Professional Karate, odbywającej się 24 lutego w Szczecinie.

Torunianin pokonał swojego przeciwnika już w pierwszej rundzie! Walki odbywały się na dystansie 3 rund po 3 minuty na zasadach Full Contact Karate WUKF.

REKLAMA

– Tomasz w pierwszej rundzie zaczął od silnych technik ręcznych doprowadzając do wyniku 6:1 – relacjonują przedstawiciele klubu SWKT. – Celem była wygrana przez KO, aczkolwiek pod koniec pierwszej rundy przy wyniku punktowym 6:1 na korzyść torunianina, jego przeciwnik w trakcie wymiany ciosów wyszedł trzeci raz za linię maty. To spowodowało otrzymanie trzeciej kary i dyskwalifikację szczecinianina.

W Hali Sportowej SDS, pojedynek torunianina był jedyną polską walką. Na macie usytuowanej na 1,5 metrowym podeście skrzyżowali rękawice karatecy z takich krajów jak Anglia, Irlandia, Szkocja, Włochy, Rumunia oraz Egipt. Byli to jedni z najwyżej sklasyfikowanych karateków na świecie według rankingu światowej federacji Karate WUKF. Prawdziwa czołówka karate!

Tomasz Misiak jest tegorocznym laureatem stypendium sportowego Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *