Toruń: 45-latek włamywał się do ogródków działkowych i kradł [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości

Kryminalni ze Śródmieścia wpadli na trop mężczyzny, powiązanego z włamaniami do altanek na toruńskich ogródkach działkowych. Łupem mężczyzny padały m.in. elektronarzędzia, piły, kosiarki, a nawet… lodówka i ekspres do kawy. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście 20 kwietnia doprowadzili sprawcę do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Mężczyzna usłyszał łącznie 15 zarzutów kradzieży z włamaniami. Dochodziło do nich na ogródkach działkowych. Kradzieże nasiliły się w marcu.

Sprawca najczęściej włamywał się  do domków, wybijając szybę. Z wnętrza zabierał  wszystko, co było bardziej wartościowe. W zajmowanym przez niego domku policjanci odnaleźli sprzęt skradziony z altanek. Były to m.in. elektronarzędzia, szlifierki, polerki oraz narzędzia do pielęgnacji roślin takie, jak piły i kosiarki. Do  tego dwa  telewizory oraz lodówka i  ekspres do kawy. Kilkadziesiąt odzyskanych przez policjantów przedmiotów wkrótce wróci do właścicieli – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP Toruń.

45-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *