Toruń: 48-latek odpowie za “5 lat wstydu”

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj rano w Sądzie Okręgowym w Toruniu ruszył proces mieszkańca Torunia, który został oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Sąd nie zgodził się jednak na proponowane przez oskarżonego warunki.

Do zdarzenia doszło, jak podaje Radio GRA Toruń, 19 lipca na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego z Reja w Toruniu. Na plakacie z prezydentem Andrzejem Dudą 48-letni mieszkaniec Torunia dopisał flamastrem “5 lat wstydu”, a na czole dorysował mu męskie genitalia. Był pod wpływem alkoholu. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Bartosz Ś. przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, godząc się m.in. na pół roku więzienia i 600 zł grzywny.

Sąd Okręgowy w Toruniu nie wyraził jednak zgody na wniosek oskarżonego. Wczoraj ruszył jego proces. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Tagged

2 thoughts on “Toruń: 48-latek odpowie za “5 lat wstydu”

  1. Czy sąd wezwał Prezydenta? Czy był to plakat wyborczy kandydata na urząd Prezydenta RP? Bo jeśli tak, wyrok wcale nie musi być zgodny z polskim prawem.

  2. Ochrona prawna kandydata na Prezydenta RP, nie jest tożsama z ochroną prawną urzędującego Prezydenta RP. Sądzie. Sprawowanie urzędu, a kandydowanie na urząd, to zupełnie inne sprawy. Sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *