Toruń będzie gospodarzem wojewódzkich dożynek

Box1 Wiadomości
Tegoroczne dożynki wojewódzkie w Tucholi (fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP)

W niedzielę w Tucholi odbyły się Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W trakcie tego wydarzenia dowiadujemy się, kto będzie gospodarzem wojewódzkich dożynek w przyszłym roku. W 2021 roku to gród Kopernika zorganizuje święto plonów.

Niedzielne dożynki odbyły się na tucholskim Stadionie Miejskim. Impreza była dość ograniczona ze względów epidemicznych. Udało się jednak wyłonić najlepsze wieńce. Zwycięstwo za wieniec współczesny trafiło do sołectwo Kołuda Mała z powiatu inowrocławskiego, natomiast KGW z Przymuszewa w powiecie tucholskim przygotowało najlepszy wieniec tradycyjny.

– Dożynki są jedną z najpiękniejszych polskich tradycji. Uczą uznania dla ciężkiej pracy przy zasiewie, pielęgnowaniu, a następnie zbiorach. Toruń kłania się w geście wdzięczności tym, którzy w pocie czoła pracują, by w kujawsko-pomorskich wsiach i miastach nikomu nie brakowało zdrowej, polskiej żywności. Dlatego z przejęciem przyjmuję przekazanie Toruniowi honorów gospodarza dożynek wojewódzkich w przyszłym roku. Obiecuję, że przygotujemy wielkie i radosne święto – mówił w Tucholi zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.

Wojewódzkie dożynki odbywają się na przełomie sierpnia i września. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *