Toruń będzie olśniewać uśmiechem i walczyć z wadami postawy

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Na czwartkowej sesji Rady Miasta Torunia radni przyjęli uchwały, rozpoczynające realizację programów profilaktycznych na terenie miasta. Chodzi o kształtowanie prawidłowej postawy ciała oraz podejmowanie działań w zakresie profilaktyki próchnicy i urazów zębów.

Program “Postawa to podstawa” realizowany jest w Toruniu od 2016 r. i będzie kontynuowany w latach 2021-2025. Kierowany jest do dzieci, młodzieży oraz osób aktywnych zawodowo. Polega m.in. na wykonywaniu badań przesiewowych, którym rocznie poddanych zostanie 1 tys. uczniów i pracowników oświaty. Uczestnicy programu będą brać także udział w ćwiczeniach korekcyjnych i w spotkaniach teoretycznych. Realizacja programu w 2021 r. pochłonie prawie 80 tys. zł.

W latach 2021-2025 kontynuowany będzie także program “Toruń olśniewa uśmiechem”. Polega on na podejmowaniu działań w zakresie profilaktyki próchnicy i urazów zębów mlecznych i stałych. Skierowany jest do dzieci i młodzieży, ich rodziców i opiekunów oraz pracowników oświaty, zamieszkałych na terenie Torunia. W programie weźmie udział ok. 1,5 tys. osób rocznie, a jego efektem ma być poprawa stanu uzębienia wśród uczniów toruńskich szkół oraz wzrost świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli, dotyczącej zasad prawidłowej higieny jamy ustnej.  Program w 2021 r. pochłonie prawie 55 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *