Toruń chce modernizować sieć wodociągową. Uzbrojone zostanie m.in. osiedle JAR

Box1 Wiadomości
Fot. MZD Toruń

Na najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zdecydują o przyjęciu planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w Toruniu. Na planowane zadania w latach 2021-2025 Toruńskie Wodociągi przeznaczą ponad 240 tys. zł.

Plan obejmuje przede wszystkim rozbudowę istniejącej sieci wodociągowej, zwłaszcza na terenach przeznczonych pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną. Uzbrojone zostaną m.in. osiedle JAR, Rudak B, Rudak C, rejon ul. Poznańska-Glinki czy Stawki Południowe. Do uzbrojenia planowane są także tereny przemysłowe i usługowe, m.in. rejon ulic: Chrzanowskiego, Kociewskiej, Na Zapleczu, Szosa Bydgoska przy pętli tramwajowej, tereny po dawnych zakładach ELANA oraz tereny osiedla Grębocin Nad Strugą. Plan zakłada także budowę magistral wodociągowych w ul. Łódzkiej, Grota-Roweckiego i Podgórskiej-Grzybowej.

Dodatkowo, planowana jest modernizacja istniejącej sieci wodociągowej. Chodzi m.in. o modernizację kolektora, który zbiera ścieki z kanalizacji OM Rubinkowo, OM Na Skarpie, OM Kaszczorek, Winnicy oraz ze zlewni kanalizacji Chełmińskiego Przedmieścia, Mokrego, Jakubskiego Przedmieścia i Bydgoskiego Przedmieścia. Planowana jest także budowa kolektora ściekowego w ul. Chrobrego i wymiana niektórych przewodów.

Zadania, realizowane w latach 2021-2025, mają pochłonąć łącznie ponad 240 tys. zł, z których prawie 69 tys. zł będzie pochodzić z dotacji.

Tagged

3 thoughts on “Toruń chce modernizować sieć wodociągową. Uzbrojone zostanie m.in. osiedle JAR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.