Toruń chce organizować Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce

Box2 Sport Wiadomości
fot. Lech Kamiński

Po odbyciu się w tym roku lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy pora na kolejne wyzwania. Miasto zgłosiło chęć organizacji mistrzostw dla najlepszych z całego globu w 2024 lub 2026 roku. Wczoraj w Arenie Toruń oficjalnie zaprezentowano kandydaturę.

Reprezentanci oferty Torunia, zgromadzeni w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema, połączyli się online z przedstawicielami federacji World Athletics. Po prezentacji spotu promującego kandydaturę nastąpiła 10-minutowa sesja pytań i odpowiedzi z udziałem przedstawicieli Lokalnego Komitetu Organizacyjnego – członków Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i władz Torunia.

REKLAMA

W prezentacji uczestniczyli prezydent miasta Michał Zaleski, dyrektor Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Krzysztof Wolsztyński, dyrektor ds. relacji międzynarodowych w PZLA Piotr Długosielski, sekretarz generalny związku Hubert Trochimowicz, a także Paulina Rybak i Maciej Grześkowiak.

Halowe Mistrzostwa Świata w naszym mieście będą dobrze przygotowane – zapewnił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Mamy znakomite hotele,  dobrą gastronomię, gościnnych mieszkańców i wspaniały smakołyk, jakim jest toruński piernik, którego wzór był maskotką Halowych Mistrzostw Europy w 2021 r.

Wspomniano o kulturowym dziedzictwie Torunia – postaci Mikołaja Kopernika, obecności na liście UNESCO, atrakcyjności turystycznej oraz najważniejszych toruńskich symbolach. Wskazano również, że Arena Toruń to miejsce, w którym od lat odbywają się wydarzenia sportowe na europejskim i światowym poziomie. Od siedmiu lat organizowany jest Copernicus Cup, który w tym roku był po raz piąty włączony do cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. Nieoficjalnie wiadomo, że na każdy z tych terminów – rok 2024 i 2026 – jest co najmniej kilku chętnych kontrkandydatów.

Podczas spotkania w Arenie Toruń prezydent Michał Zaleski odebrał z rąk Krzysztofa Wolsztyńskiego, prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, podziękowanie za wkład Torunia w rozwój polskiej lekkiej atletyki, w tym organizację programu “Lekkoatletyka dla każdego”.

Tagged

1 thought on “Toruń chce organizować Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *