Toruń dofinansuje projekty sportowe. Wiemy, jakie

Box2 Sport Wiadomości

Gmina miasta Toruń zakończyła konkursy na wykonanie zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i rekreacji w 2021 r. Dofinasowanie otrzyma łącznie 29 projektów, dzięki czemu uda się zorganizować kilkadziesiąt imprez sportowych i rekreacyjnych.

Miejskie dofinansowanie na upowszechnianie sportu i rekreacji przyznawane jest każdego roku dla organizacji, działających na terenie Torunia. W tym roku na ten cel zagospodarowano w budżecie 300 tys. zł. W pierwszym konkursie dofinansowanie otrzymało zaledwie 8 ofert, dlatego niewykorzystaną wówczas sumę 166 tys. zł postanowiono rozdysponować w drugim konkursie. Do Wydziału Sportu i Rekreacji wpłynęło łącznie 35 ofert, z których dofinansowanie uzyskało 21. Oznacza to, w sumie uda się dzięki miejskiemu dofinansowaniu zorganizować 29 imprez sportowo-rekreacyjnych.

REKLAMA

Projekty, które uzyskały dofinansowanie to m.in. nauka pływania dla dzieci na basenie przy ul. św. Józefa, Bezpieczne Wakacje na Sportowych Obiektach Torunia, Aktywne Maluchy w świetlicy “Dzieciom Starówki”, zajęcia z koszykówki i lekkoatletyki, Gra Katarzynkowa dla harcerzy, Pilates pod chmurką na Skarpie, taneczne półkolonie, zajęcia szachowe, 54. Toruński Rajd Samochodowy i Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Torunia MINI-MAX, Cross Barbarka, Lato w Toruniu bez nudy, II Amatorskie Mistrzostwa Torunia na Pumptracku, zajęcia łyżwiarskie, Festiwal Biegów Świętych Mikołajów, Nocna Dycha Kopernika, zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych oraz X Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych.

Fot. Adam Zakrzewski dla UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *