Toruń gotowy na Halowe Mistrzostwa Europy

Box2 Sport Wiadomości
fot. Lech Kamiński / www.torun.pl

Toruń jest gotowy do tego, aby w mieście odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Są one zaplanowane na 4-7 marca 2021 roku.

W listopadzie w naszym mieście przebywali przedstawiciele Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej. Wizytowali Arenę Toruń i rozmawiali z organizatorami zbliżających się Halowych Mistrzostw Europy.

REKLAMA

O tym, że wizytacja przebiegła pozytywnie i przedstawiciele byli zadowoleni pisaliśmy tutaj:

W piątek 4 grudnia w Arenie Toruń, która będzie gospodarzem marcowych mistrzostw, odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

– Żyjemy wielką nadzieją, że do 4 marca dojdzie do zmniejszenia ograniczeń epidemicznych w naszym kraju w warunkach odbywania zawodów i będzie można liczyć na obecność najważniejszych – kibiców na trybunach Areny Toruń. Dzisiaj jeszcze wiemy, że te trybuny są i pozostają puste. Jednak jeżeli będziemy w całej Polsce dbali o przestrzeganie zasad związanych z ograniczeniami sanitarnymi, to jest nadzieja, że do tego pięknego sportowego wydarzenia ograniczenia zostaną zmniejszone i kibice będą mogli uczestniczyć w zawodach – mówił prezydent Torunia.

Dyrektor generalny Halowych Mistrzostw Europy, Krzysztof Wolsztyński poinformował, że mistrzostwa zostaną przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym:

– Wszyscy zawodnicy muszą mieć przed przyjazdem wykonane badania i wyniki ujemne, Przewozimy ich następnie z lotniska osobnymi transportami tu do Torunia do hali, gdzie mają kolejne badania – dopiero po uzyskaniu wyniku ujemnego będą przewożeni do hoteli.

Maskotka HME 2021 jest naprawdę toruńska – ma kształt katarzynki. Ta maskotka będzie później promować także inne zawody lekkoatletyczne w Arenie Toruń. Między innymi Copernicus Cup, który odbędzie się 17 lutego, o czym pisaliśmy tutaj:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *