Toruń ma plan na upały. Gdzie pojawią się kurtyny wodne?

Box2 Wiadomości

Do Torunia zbliża się fala tropikalnego powietrza. Upał będzie ciężki do zniesienia. Miasto, aby ułatwić przetrwanie mieszkańcom i turystom wysokich temperatur, postanowiło uruchomić w przestrzeniach publicznych zraszacze.

Kurtyny wodne będą działać od piątku 18 czerwca w trzech miejscach Zespołu Staromiejskiego. Dwa zraszacze ustawione zostaną na Rynku Staromiejskim, a jeden na Rynku Nowomiejskim. Kolejne urządzenie chłodzące już niedługo pojawi się na węźle przesiadkowym przy Alei Solidarności.

Prognozowane temperatury w cieniu przekraczać będą 30 stopni Celsjusza, a dla Torunia dziś od godz. 12.00 do godz. 20.00 w poniedziałek 21 czerwca obowiązywać będzie ostrzeżenie meteorologiczne 2. stopnia. Należy unikać długotrwałego przebywania na wolnym powietrzu, zwłaszcza między godziną 10.00 a 15.00, a jeśli już musimy wyjść – pamiętajmy o nakryciu głowy i obowiązkowym kremie z filtrem UV. W domach należy zamknąć i zasłonić okna. Koniecznie trzeba spożywać duże ilości płynów, unikając alkoholu i nie zapominając o czworonożnych przyjaciołach.

Fot. Adam Zakrzewski dla UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *