Toruń. Nieprawidłowo holował auto i doprowadził do upadku rowerzysty

Wiadomości

Mieszkaniec Torunia próbował Volkswagenem Caddy holować osobowego Nissana – niestety, użył w tym celu prowizorycznej taśmy holowniczej, nieprawidłowo oznakowanej. To właśnie na tą taśmę najechał rowerzysta, upadł i doznał poważnych obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2020 r. ok. godz. 17.00 na Szosie Chełmińskiej. 44-letni Andrzej P. z Torunia próbował holować samochód osobowy, przy wykorzystaniu prowizorycznej taśmy holowniczej.

Taśma ta była niewłaściwie oznakowana, a przez to niewidoczna dla innych uczestników ruchu. Na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińska i Jelenia, rowerzysta, poruszający się prawidłowo po ścieżce rowerowej, najechał na napiętą pomiędzy samochodami taśmę, co doprowadziło do jego upadku, wskutek którego doznał on między innymi złamania dwóch żeber, odmy opłucnowej i innych obrażeń – informuje Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

44-latek został już przesłuchany i przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Teraz o jego winie zadecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *