Toruń: Pięć przypadków łamania kwarantanny

112 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Przeprowadzone w weekend w mieście policyjne kontrole przyczyniły się do przyłapania na łamaniu zasad kwarantanny aż pięciu osób. Teraz może im grozić do nawet 5 tys. zł grzywny oraz dodatkowa kara administracyjna, nałożona przez służby sanitarne.

Osoby przebywające w kwarantannie domowej poddawane są stałym kontrolom. Policja monitoruje ich obecność w miejscu odbywania kwarantanny. W ten weekend w Toruniu mundurowi odkryli pięć przypadków łamania zasad kwarantanny. Dwa z nich zostały odnotowane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście, z kolei trzy pozostałe miały miejsce na Podgórzu. Wszystkimi przypadkami zajmie się teraz sąd.

Policja apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Kwarantanna jest obowiązkiem, nie tylko wynikającym z przepisów, ale i społecznym. Za jej złamanie grozi do 5 tys. zł grzywny. Osobom, u których potwierdzono zakażenie, a oddalą się z miejsca, w którym powinny przebywać, może grozić nawet rok więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *