Toruń pierwszym z siedmiu cudów Polski!

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Ok. 16 tys. głosów na toruńską Starówkę dało nam pierwsze miejsce w konkursie “7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” World Travel Show”. Drugie miejsce zajęła Starówce w Zamościu, a trzecie Piotrkowska w Łodzi.

W pierwszym etapie rywalizowały 64 miejsca lub budynki z całej Polski. Następnie internauci i kapituła konkursu wyłonili 32 miejsca. Do finału ostatecznie przeszło siedem. Głosowanie trwało do 12 października. Wygrał je Toruń.

Laureatów konkursu „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” poznaliśmy w piątek podczas uroczystej gali na III Międzynarodowych Targach World Travel Show w Nadarzynie. Toruń na tej imprezie ma też swoje stoisko w strefie 7 Cudów Polski.

“Nasza ekspozycja przyciąga widzów zapachem toruńskich pierników, których można skosztować albo samodzielnie je przygotować. Goście naszego stoiska mogą zagrać w toruńską wersję gry Monopoly. Do wizyty w grodzie Kopernika zaprasza też toruńska rodzina podróżników Łopacińskich” – czytamy na stronie urzędu miasta.

Targi w Nadarzynie potrwają do niedzieli. Toruń prezentuje się na nich już trzeci raz.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys