Toruń: Pojawi się nowa ścieżka rowerowa

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy nowego ciągu pieszo-rowerowego, który ma powstać wzdłuż ulicy Niesiołowskiego. Nowa ścieżka będzie miała 320 metrów długości, a realizowana jest w ramach Programu Budowy Dróg Rowerowych w Toruniu, na który miało przeznaczyło łącznie ponad 3,7 mln zł.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy zostanie wytyczony po północnej stronie ul. Niesiołowskiego, na 320-metrowym odcinku od ul. Bukowej w kierunku ul. Olsztyńskiej. Będzie miał asfaltową nawierzchnię i połączy istniejące już odcinki infrastruktury rowerowej na ul. Bukowej ze ścieżką rekreacyjną, przebiegającą między ulicami Niesiołowskiego a Olsztyńską.

– Oprócz wspomnianej ścieżki, planuje się m.in.  budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Sobieskiego, wykonanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Chrobrego na odcinku od Trasy Prezydenta Raczkiewicza do ul. Polnej. Z kolei przy ul. Turystycznej planowany jest montaż stacji naprawczej. Na placu Daszyńskiego miasto zamierza wybudować wiatę dla rowerzystów i rolkarzy. Podobna wiata stanie na parkingu gminnym za pawilonem handlowym przy ul. Fałata 36 – dodaje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń.

Wykonawcy, chętni by wykonać odcinek przy ul. Niesiołowskiego, mogą składać dokumenty do 28 marca.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.