Toruń: Pół roku prac społecznych za znieważenie prezydenta Dudy

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Sąd Okręgowy w Toruniu zdecydował już, jaką karą obciążony zostanie 48-letni mężczyzna, który został oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Przypominamy, że proces ruszył 14 grudnia, a mieszkańcowi Torunia groziło maksymalnie do 3 lat pozbawienia wolności.

Oskarżony, będąc pod wpływem alkoholu, na plakacie, przedstawiającym prezydenta Andrzeja Dudę, dorysował męskie genitalia, dopisał “5 lat wstydu” i przekreślił głowę prezydenta znakiem X. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, godząc na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 600 zł grzywny oraz zobowiązanie do powstrzymywania się od spożywania alkoholu. Sąd jednak wniosek odrzucił. 14 grudnia 2020 r. ruszył proces o znieważenie prezydenta Dudy.

Jak podaje Radio TOK FM Sąd Okręgowy w Toruniu uznał oskarżonego winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył mu karę 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Sędzia za okoliczność łagodzącą uznał wcześniejszą niekaralność mężczyzny.

Tagged

3 thoughts on “Toruń: Pół roku prac społecznych za znieważenie prezydenta Dudy

  1. Czy to był plakat wyborczy kandydata na Prezydenta RP? Ochrona prawna Prezydenta RP, nie jest tożsama z ochroną prawną kandydata na Prezydenta RP. Sądzie. Wątpliwe jest, czy to orzeczenie sądu, jest właściwe na gruncie prawa polskiego.

  2. Czy sąd, nakazując “przymusową pracę”, określił zasady (warunki pracy i płacy)? Wtedy tylko, można mòwić o pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *