Toruń: policjanci znaleźli 50 kg tytoniu bez akcyzy [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Policjanci z Bydgoszczy, w trakcie pełnienia służby w Toruniu, znaleźli 58 woreczków strunowych z nielegalnym tytoniem. Skarb Państwa stracił na tym 50 tys. zł. Wysoka grzywna to nie jedyna kara, jaka czeka kierowcę i pasażera. W aucie funkcjonariusze znaleźli także niewielką ilość marihuany.

To miała być zwykła kontrola drogowa. W środę 24 czerwca policjanci z bydgoskiej prewencji zatrzymali przy ul. Świętopełka w Toruniu osobowego Volkswagena Passata. Sprawdzili dane 26-letniego kierowcy i 58-letniego pasażera. Skontrolowali także sam pojazd, łącznie z bagażnikiem.

Ich oczom ukazało się kilkadziesiąt dużych woreczków strunowych z zapakowanym brązowym suszem. Łącznie było ich 58 sztuk. Wszystko wypełnione krajanką tytoniową – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 50 kg tytoniu bez akcyzy. Śledczy obliczyli, że Skarb Państw został narażony na uszczuplenie należności w wysokości 50 tys. zł z tytułu nieodprowadzonego podatku. W pojeździe dodatkowo znaleziono fragment bibułki z marihuaną. Kierowca i pasażer, mieszkańcy Malborka, w czwartek 25 czerwca usłyszeli zarzuty. Za posiadanie tytoniu bez akcyzy grozi wysoka grzywna, a środków odurzających – nawet do 3 lat więzienia. Kara może być jeszcze wyższa, bo – jak się okazało – 58-letni pasażer był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Malborku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *