Toruń: Policyjny pościg za złodziejem Porsche [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości
Fot. materiał wideo

Ukradł auto pod pozorem jazdy próbnej. Policjanci z toruńskiej drogówki ustawili posterunki i ostateczne zauważyli auto na DK nr 91 w Łysomicach. 23-latek próbował potrącić funkcjonariusza, ale ostatecznie policjantom udało się go złapać. Został obezwładniony i doprowadzony do aresztu. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia – nie była to jego pierwsza kradzież, a lista przewinień jest długa.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia przed godz. 9.00 rano. Właściciel auta wystawił je na portalu ogłoszeniowym na sprzedaż i umówił się z potencjalnym klientem na ul. Żelaznej w Toruniu. Okazał się nim 23-letni złodziej, który pod pozorem jazdy próbnej ukradł auto. O zdarzeniu natychmiast zostali poinformowani policjanci, którzy wystawili blokady na drogach. Złodzieja zauważono na DK nr 91 w Łysomicach. W Papowie Toruńskim próbował potrącić funkcjonariusza i ominął blokadę. Ostatecznie policjanci zatrzymali go w Grębocinie. Kierowca został wyciągnięty z auta i obezwładniony.

23-latek jest dobrze znany funkcjonariuszom KMP Toruń. Toczy się wobec niego postępowanie o kradzież dwóch innych aut, a śledczy podejrzewają, że łącznie było ich co najmniej siedem. Do ostatniej kradzieży doszło w Chełmży. Mężczyzna skradzionym Audi A6 podróżował po całej Polsce, kradnąc dodatkowo paliwo na stacjach benzynowych. Jego łupem padł także Mercedes na ul. Żwirki i Wigury, którym doprowadził do kolizji w Mogilnie. Mężczyźnie grozi teraz do 15 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *