Toruń: Przez pół roku strażnicy miejscy przeprowadzili ponad 8,5 tys. kontroli w MZK

Box2 Wiadomości
Fot. Straż Miejska Toruń

Od lipca do końca grudnia 2020 r. strażnicy miejscy z Torunia kilka tysięcy razy kontrolowali przestrzeganie obostrzeń w pojazdach MZK. Okazuje się, że nałożono tylko 8 mandatów.

Strażnicy miejscy sprawdzają, czy pasażerowie MZK stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Regularne kontrole strażników prowadzone są na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii – podkreślają toruńscy funkcjonariusze Straży Miejskiej.

W okresie od lipca do końca grudnia 2020 r. strażnicy miejscy przeprowadzili w Toruniu 8673 kontroli\e pojazdów MZK. Wylegitymowali 164 osoby, ale nałożyli zaledwie 8 mandatów karnych. Tylko w grudniu stwierdzono 2 przypadki nie stosowania się do obowiązku używania maseczek ochronnych w autobusach i tramwajach.

Kontrole będą przeprowadzane do odwołania.

Tagged

6 thoughts on “Toruń: Przez pół roku strażnicy miejscy przeprowadzili ponad 8,5 tys. kontroli w MZK

  1. obowiązek utrudniania sobie swobodnego oddychania w postaci kagańców jest nielegalny, bezprawny ! Wyborcze OTO Toruń KŁAMIE biorąc udział w covidowej Tresurze Mieszkańców

  2. maseczki i kagańce to Atrubut Niewolników. Ich noszenie nie ma żadnych podstaw: prawnych, (sądy oddalają mandaty), logicznych, medycznych, racjonalnych). Zdejmij Kaganiec – wyjdź na świeże powietrze !

  3. Ups.. i g-prawda. Maseczki mają uzasadnienie medyczne, naukowe. To proste prawa fizyki! A kto jest guupi? Ten “ktòren” nie zna podstaw fizyki. Wiem, zaręczam-podstawowe zasady fizyki znają nawet szympansy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *