Toruń świetlną stolicą województwa kujawsko-pomorskiego

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Toruń w konkursie “Świeć się z Energą” zdobył tytuł świetlnej stolicy województwa kujawsko-pomorskiego i zdobył nagrodę o wartości 10 tys. zł na energooszczędny sprzęt AGD, który zostanie przekazany do rodzin potrzebujących. W łącznej klasyfikacji Toruń znalazł się na 14. miejscu.

Plebiscyt jest z jednej strony okazją, aby pochwalić się świątecznymi iluminacjami, a z drugiej, by pomóc potrzebującym. Na przestrzeni ostatnich 12 lat, dzięki konkursowi, udało się podopiecznym placówek pomocowych przekazać ponad 1,2 mln zł. Tylko w aktualnej edycji przekazano nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł do 16 polskich miast. Jednym z nich okazał się Toruń, zdobywając tytuł świetlnej stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Nagroda o wartości 10 tys. zł została przekazana wczoraj w siedzibie toruńskiego MOPR-u. Za środki zakupiony zostanie energooszczędny sprzęt AGD, który następnie MOPR przekaże sześciu potrzebującym rodzinom, w tym dwóm rodzinom zastępczym.

Otrzymanie tej nagrody to w ostatnim czasie jedno z nielicznych wydarzeń, które nomen omen rozświetla nasze życie – komentował Paweł Gulewski, zastępca prezydenta miasta Torunia.

Toruń w ogólnej klasyfikacji znalazł się na 14. miejscu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *