Toruń: Tak policja kontrolowała galerie handlowe [ZDJĘCIA]

112 Wiadomości
Fot. nadesłane

Wczoraj policjanci z Torunia razem z pracownikami sanepidu skontrolowali przestrzeganie zaleceń sanitarnych w dwóch galeriach handlowych w mieście. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Mieszkańcy muszą jednak spodziewać się podobnych kontroli w najbliższych dniach.

Galerie handlowe zostały ponownie otwarte dla klientów. Gorączka przedświątecznych zakupów trwa, dlatego policjanci w całym kraju podejmują akcje kontrolne i sprawdzają, czy klienci przestrzegają zaleceń sanitarnych. Podobną akcję kontrolną zorganizowali także funkcjonariusze z KMP Toruń. Skontrolowano wczoraj niemal 40 sklepów, ale – na szczęście – nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Policjanci sprawdzali m.in. ile osób maks. może jednocześnie przebywać w danym lokalu oraz czy oczekujący przestrzegają dystansu społecznego. To jednak nie koniec.

– W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych sprawdzeń. Funkcjonariusze będą prowadzić  je samodzielnie, ale też wspólnie z pracownikami sanepidu – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia maseczek. Za ich brak może grozić mandat w wysokości 500 zł.

Tagged

3 thoughts on “Toruń: Tak policja kontrolowała galerie handlowe [ZDJĘCIA]

  1. Narażają się na zarzut przekroczenia uprawnień, bo nie mają kompetencji egzekwowania rygorów na poziomie rozporządzeń/zarządzeń, które dalej są sprzeczne z Ustawą Zasadniczą. To są pozory legalności ! Ustawa nadal nieopublikowana. Nie mówiąc już o szkodliwości dla zdrowia utrudniania sobie swobodnego oddychania, które teraz ma się jawić jako…głupota. W Polsce prawa nie stanowią konferencje prasowe ministra, ani informacje na pasku Ekranu głównego centralnego Telewizora, całej tej Tresury Polaków .

  2. haa Ładna pokazówka , stoją jak do zdjęcia bezprawia i nielegalnego rygoru, niemającego żadnego umocowania prawnego. czysta Tresura Galerian

  3. Proponuję zajrzeć do Agaty Meble. Kolejka na kilkanaście osób, odstępy zerowe, tłum w sklepie. Niby meblarze mieli taki rygor sanitarny wprowadzić, żeby było bezpiecznie, a wyszło jak zwykle. Ładnie na papierze, a w praktyce co innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *