Toruń: Tradycyjnej Wigilii Miejskiej w tym roku nie będzie

Box2 Wiadomości
Wigilia Miejska w Toruniu 2019 r. Fot. Łukasz Piecyk

Przedświąteczne spotkanie prezydenta z mieszkańcami Torunia zostało w tym roku odwołane ze względu na sytuację epidemiczną. Do tej pory na Wigilii Miejskiej najbardziej potrzebujący mieszkańcy otrzymywali od miasta paczki. Tym razem, pomimo odwołania wydarzenia plenerowego, także mogą liczyć na wsparcie.

W tym roku z powodów epidemicznych nie odbędzie się ani Wigilia Miejska ani tradycyjne spotkania mikołajkowe z podopiecznymi domów dziecka. Mogą oni jednak liczyć, podobnie jak najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta, na dostarczenie przez harcerzy paczek z potrawami wigilijnymi, przygotowanymi przez toruńskich restauratorów.

Do mieszkańców, wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, trafi łącznie prawie 1,7 tys. paczek, dystrybuowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Toruń. Dania, które się tam znajdą, będą przygotowane tak, aby można było odgrzać je i podać na wigilijnej kolacji – informuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Świątecznych spotkań nie będzie, nie zabraknie jednak tradycyjnych, bożonarodzeniowych iluminacji, które najprawdopodobniej zostaną uruchomione już w najbliższą sobotę. 15 grudnia na Rynku Nowomiejskim stanie także Szopka Bożonarodzeniowa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *