Toruń: Trwa czyszczenie i dezynfekowanie miejskich placów zabaw

Box2 Wiadomości

Miasto rozpoczęło prace porządkowe na miejskich placach zabaw. Łącznie na terenie Torunia znajduje się 71 takich placów. Czyszczenie sprzętu i wyposażenia, w tym dezynfekcja, potrwają do 30 czerwca.

Prace porządkowe na toruńskich placach zabaw rozpoczęły się 1 kwietnia i potrwają do 30 czerwca. Realizowane są w ramach zadania pn.: “Przeprowadzenie czyszczenia powierzchni dotykowych sprzętu i wyposażenia z użyciem detergentu i dezynfekcji na miejskich placach zabaw w Toruniu”. Wcześniej w 51 piaskownicach wymieniono także 376 ton piasku. Miasto od początku marca na bieżąco sprząta też place zabaw z nieczystości, w tym zalegających gałęzi i opróżnia śmietniki. W planach na kolejne tygodnie jest także koszenie trawy i pielęgnacja nasadzeń zieleni na placach.

Tagged

3 thoughts on “Toruń: Trwa czyszczenie i dezynfekowanie miejskich placów zabaw

  1. Hahaha, spytajcie jaka firma to robi, mi z trudem udalo sie ustalić. Jednoosobowa firma Uslugowo Transportowa Zakierski. Jak on daje radę 71 placow zabaw ogarnąć. No tak jak się sprząta jak ktoś zadzwoni to tak można. Niech się tylkotorun.pl tym zajmie jak takie firmy wygrywają przetargi i czy faktycznie sprzataja tak jak powinny.

  2. Kolejna sprawa do sprawdzenia przez społeczeństwo, jak to robią nasi radni-jak nadzorują MZK i te takie “dziwne” usługi.
    P.S.
    To z tych
    LEGALNYCH “dopłat” do biletów MZK ?!

  3. Niech zajmą się małym placem zabaw w parku na bydgoskim przedmieściu. Drzewo które trzeba ściąć bo zagraża życiu dzieci nadal tam jest, ostatnio wielka kora oderwała się od gałęzi i spadła. Dobrze że dziecko tam nie stalo/ przechodziło bo źle by mogło się to skończyć. Tak samo piasek wysypany na dużym placu zabaw, kto to wymyślił? Koty, psy które się na nim załatwiają i nikt tego nie sprząta. Place zabaw są zaniedbane i wymagają konkretnego zainteresowania się nimi przez osoby do tego upoważnione. Tylko patrzeć jak stanie się tragedia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *