Toruń: Trwają prace przy budowie parkingów Park&Ride [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Parkingi Park&Ride powstają w Toruniu przy ul. Dziewulskiego oraz przy ul. Olimpijskiej. Inwestycja pochłonie łącznie ponad 30 mln zł, a przy pracach codziennie zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób. Budowa parkingów jest dofinansowywana ze środków unijnych.

Na parkingu przy ul. Dziewulskiego zakończono już etap robót rozbiórkowych, ziemnych, fundamentowych. 

– Gotowe jest 60% belek stropowych parteru i 25% płyt stropowych na tym poziomie. Równolegle na parterze powstaje budynek socjalno- techniczny, a na zewnątrz są wykonywane instalacje sanitarne. Na wyższych poziomach parkingu trwają prace żelbetowe. Na początku maja planowany jest montaż pozostałych płyt stropowych oraz wykonanie wjazdu od strony ul. Szosa Lubicka, który zapewni wjazd z  poziomu 0 na poziom +1 – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – Na budowie drugiego parkingu przy ul. Olimpijskiej również zakończono etap robót ziemnych, fundamentowych oraz wznoszenia ścian i słupów parteru. W całości wykonane zostały już belki stropowe parteru oraz w 40% ułożono płyty stropowe na tym poziomie. Trwa stawianie słupów na kolejnej kondygnacji. W najbliższych dniach montowane będą płyty stropowe parteru. Na ukończeniu są prace związane z budową budynków socjalno- technicznych.

Łącznie przy ul. Dziewulskiego i ul. Olimpijskiej powstanie 439 nowych miejsc do parkowania. Całkowita wartość obu kontraktów to ok. 31 mln zł. Dodatkowo na parkingu przy Dziewulskiego powstanie zadaszona pętla dla autobusów miejskich i zielona ściana o powierzchni ok. 450 m2.

Tagged

2 thoughts on “Toruń: Trwają prace przy budowie parkingów Park&Ride [ZDJĘCIA]

 1. Może tak być, ale…
  jedno miejsce parkingowe za ok 70.000 zł
  to dobry interes.
  Tylko dla kogo?
  Dla wykonawcy?
  Dla torunian?
  A może…
  dla radnych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.