Toruń w odsłonie muzycznej. Rusza nowy projekt edukacyjny dla dzieci

Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

PGE Toruń razem z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną rozpoczynają edukacyjny projekt muzyczny “Posłuchaj Energii Miasta”, skierowany do najmłodszych mieszkańców miasta. Muzycy z orkiestry “opowiedzą” o historii miasta i toruńskich legendach. Najbliższe wydarzenie już jutro w wersji on-line.

Akcja organizowana jest w pięciu miastach Polski, w których znajdują się filharmonie lub orkiestry, a Grupa Kapitałowa PGE prowadzi swoją działalność. Celem projektu jest zapoznanie najmłodszych z historią miasta.

Tym projektem chcemy wzbogacić domową edukację muzyczną i rozbudzić dziecięcą ciekawość. Jednocześnie dzięki temu, że projekt realizowany jest w różnych polskich miastach, chcemy zainteresować dzieci i ich rodziców do odwiedzenia tych miejsc – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

W Toruniu współtwórcą projektu jest Toruńska Orkiestra Symfoniczna, która zabierze dzieci w świat największych symboli miasta i zaprezentuje najbardziej dwie, najbardziej znane, toruńskie legendy.

Zapraszamy naszych najmłodszych odbiorców do wysłuchania piosenek i toruńskich melodii, a także do zajęć manualnych – wykonania skrzypiec i upieczenia pierników – bezsprzecznie największego, symbolu naszego miasta – mówi Przemysław Kempiński p.o. dyrektora TOS.

Muzyczne opowieści o toruńskich legendach zostaną zaprezentowane na profilu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w mediach społecznościowych o godz. 12.00. Historia o skrzypcach Flisaka już jutro (21 maja), a “Piernikowe zapachy” w przyszły czwartek (28 maja).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *