Toruń: w okolicach przejść dla pieszych pojawią się policjanci [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Wczoraj na toruńskich ulicach zainaugurowana została akcja “Bezpieczna zebra”. Jej celem jest promowanie bezpiecznych zachowań wśród pieszych i rowerzystów. W najbliższych dniach policjanci będą m.in. przeprowadzać pokazy pierwszej pomocy i rozdawać materiały odblaskowe.

Akcja “Bezpieczna zebra” rozpoczęła się 18 sierpnia na ul. Łyskowskiego w Toruniu. Policjanci przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy, informowali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, rozdawali materiały odblaskowe i wręczali specjalne naklejki, informujące o konieczności zejścia z roweru przed przejściem dla pieszych. W ciągu najbliższych kilku dni podobne działania będą prowadzone przez funkcjonariuszy w okolicach przejść dla pieszych przy najbardziej uczęszczanych drogach w Toruniu i miejscowościach powiatu toruńskiego.

Działania w ramach akcji zostały podjęte z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu oraz grupy tworzącej Fundację Bezpieczni.eu. Partnerami akcji są Polski Związek Motorowy, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Toruniu oraz prezydent miasta Torunia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *