Toruń wart odkrycia. “To jeden z najlepiej strzeżonych sekretów w Polsce”

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Serwis Culture Trip przygotował listę 10 europejskich miast, które są jeszcze nie do końca odkryte, a warte odwiedzenia. Toruń to jedyne polskie miasto, które znalazło się w zestawieniu.

Lista, przygotowana przez serwis Culture Trip, obejmuje miasta o bogatej historii i ciekawych zabytkach, które warto odwiedzić. Takim miastem, jeszcze nie do końca odkrytym przez zagranicznych turystów, okazał się Toruń. Znalazł się obok takich miast, jak Odense, Coimbra, Freiburg im Breisgau, Maastricht, Matera, Mons, Pilsen, Vézelay i Sibiu.

Uderzająco odmienny od Krakowa i Warszawy, Toruń to jeden z najlepiej strzeżonych sekretów w Polsce – czytamy w uzasadnieniu Culture Trip.

Autorzy rankingu docenili miejsca, związane z Mikołajem Kopernikiem, toruńskie pierniki i świetnie zorganizowaną bazę noclegową.

Tagged

2 thoughts on “Toruń wart odkrycia. “To jeden z najlepiej strzeżonych sekretów w Polsce”

  1. Piszecie artykuły po polsku więc odnosząc się do nich nie piszemy Thorn, Cracow, Warsaw więc nie Freiburg im Breisgau tylko Fryburg Bryzgowijski, nie Pilsen (które nawet nie jest czeskim toponimem tylko angielskim!) a Pilzno i nie Sibiu a Sybin. Dbajmy o onomastykę, dbajmy o język bo to fundament zróżnicowania kulturowego świata, które jest warunkiem sine qua non istnienia zjawiska turystyki, a o to w cytowanym serwisie chyba chodzi?
    Nie podniecajmy się też każdą wzmianką o Toruniu w byle klikbaitowym, wyprodukowanym masowo artykule w necie bo to przypał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *