Toruń: Włamywał się do piwnic i kradł. Teraz grozi mu 15 lat więzienia

112 Box2 Wiadomości

Usłyszał zarzut dokonania 24 włamań do piwnic, m.in. na Szosie Lubickiej, Tłoczka, Konstytucji 3-go Maja i Ligi Polskiej. To nie było jego pierwsze przestępstwo. W niedzielę 11 kwietnia trafił za kratki na 3 miesiące, a grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zgłoszenie o włamaniu przy ul. Łykowskiego wpłynęło do Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo w styczniu. Włamania nasiliły się w połowie marca.

Sprawca działał w blokach m.in. na Szosie Lubickiej, Tłoczka, Konstytucji 3-go Maja  i Ligi Polskiej. Jego łupem padały m.in. rowery, elektronarzędzia, sprzęt ogrodowy. Jeżeli po włamaniu nie znalazł w pomieszczeniu nic co było w jego zainteresowaniu rezygnował z kradzieży – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP Toruń.

Kryminalni ustalili, że stoi za nimi 31-letni mieszkaniec Torunia. W piątek 9 kwietnia zauważyli go policjanci z Oddziału Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo, pełniący służbę w rejonie ul. Olsztyńskiej. Mężczyzna został zatrzymany i na 3 miesiące trafił do aresztu. Usłyszał zarzut 24 włamań do piwnic. Ponad to, okazało się, że dokonał ich w warunkach tzw. recydywy. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Tagged

1 thought on “Toruń: Włamywał się do piwnic i kradł. Teraz grozi mu 15 lat więzienia

  1. Chciał być zbyt przedsiębiorczy. Niestety za taka kreatywność idzie się do więzienia. Wątpię, żeby dostał aż tak wysoki wyrok. Skończy się na 3 latach. Wyjdzie po 2. Tak obstawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *