Toruń: Zakończyła się budowa ciepłociągu Bielawy – Skarpa

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

PGE Toruń w grudniu 2020 r. zakończyła projekt budowy 5-kilometrowej sieci ciepłowniczej. Inwestycja znacząco zwiększyła bezpieczeństwo dostaw ciepła dla miasta, a także ograniczyła straty ciepła podczas jego przesyłania.

Realizacja zadania rozpoczęła się w październiku 2018 r. i trwała dwa lata.

– Zakończony w grudniu projekt był jednym z największych naszych zadań inwestycyjnych w zakresie dystrybucji ciepła. We wrześniu 2019 r. pierwszy raz podaliśmy ciepło nowym ciepłociągiem dla mieszkańców osiedli Na Skarpie i Rubinkowo, w 2020 r. kończyliśmy te prace inwestycyjne już tylko na terenie naszej elektrociepłowni i przylegających obszarach – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

W efekcie powstał nowy ciepłociąg o długości 5 kilometrów, tzw. pierścień Bielawy – Skarpa. PGE Toruń udało się stworzyć dzięki temu pierścieniowy system zasilania w ciepło we wschodniej części Torunia. Chodzi o rejon od ulic Chrzanowskiego i Olimpijska w kierunku osiedla Na Skarpie. Budowa nowej sieci ciepłowniczej pozwoliła na ograniczenie strat ciepła podczas jego przesyłania (a tym samym poprawę efektywności energetycznej) oraz zwiększyła bezpieczeństwo dostaw ciepła dla Torunia.

Inwestycja pochłonęła 27 mln zł, z czego 9,8 mln zł pochodziło ze środków unijnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *