Toruń zaskarżony do sądu. Miasto nielegalnie pobiera opłatę?

Box1 Interwencje Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W poniedziałek 13 stycznia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy wpłynęła skarga. Beniamin Łuczyński zaskarżył Toruń za nielegalne pobieranie opłaty klimatycznej. Co dalej? Teraz ruch jest po stronie miasta.

Beniamin Łuczyński to aktywista ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Kilka dni temu zaskarżył Toruń za nielegalne pobieranie opłaty klimatycznej. Opłata klimatyczna, inaczej nazywana opłatą miejscową, pobierana jest od osób fizycznych, przebywających w celach turystycznych w miejscowości o “o szczególnych walorach uzdrowiskowych, klimatycznych i krajobrazowych”.

REKLAMA

Toruń nielegalnie pobiera opłatę miejscową. Miasto co roku przekracza dopuszczalne normy powietrza – tłumaczy Beniamin Łuczyński.

Następny ruch należy do miasta. Toruń może teraz odwołać uchwałę, nakładającą opłatę miejscową. To byłoby zakończeniem sprawy. Beniamin Łuczyński nie przewiduje jednak takiego rozwiązania. W sytuacji, gdy miasto dobrowolnie nie odwoła opłaty klimatycznej – sprawa trafi na drogę sądową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *