Toruń ze wsparciem dla niepełnosprawnych

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Miasto prowadzi działania mające na celu wspieranie osób z niepełnosprawnościami. Inicjatywy takie jak program “Pomagamy”, czy Toruńska Karta Osób z Niepełnosprawnością mają pomóc w funkcjonowaniu takich osób i ich rodzin.

– Program „Pomagamy” ruszył 1 maja 2019 roku i Gwarantuje on comiesięczne wsparcie dla rodzin niepełnosprawnych dzieci. Dostają one po 100 zł miesięcznie na niepełnosprawne dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Z programu skorzystało do tej pory 1100 dzieci, ta liczba ciągle wzrasta. Toruńska Karta Osób z Niepełnosprawnością to program ofertujący bonifikaty i zniżki m.in. na pokrycie kosztów rehabilitacji, zakupu sprzętu medycznego czy wstępu na wydarzenia kulturalne i sportowe. Program ma 44 partnerów – poinformował prezydent Torunia Michał Zaleski podczas konferencji prasowej 11 grudnia.

Tylko w tym roku miasto dofinansowało 40 projektów organizacji pozarządowych, działających na rzecz niepełnosprawnych. Przeznaczyło na ten cel prawie 739 tys. zł.

Toruń coraz bardziej staje się miastem przyjaznym niepełnosprawnym. Likwidowane są bariery architektoniczne, zakupione zostały samochody do przewozu niepełnosprawnych dla organizacji pozarządowych. 

Do dyspozycji niepełnosprawnych są także specjalni asystenci, którzy mają ich wspierać w codziennym funkcjonowaniu w sferze społecznej. Obecnie zatrudnionych jest 32 asystentów. 

Kolejne działania zapowiedziane są na 2020 rok. Przy Zespole Szkół nr 6 przy ul. Dziewulskiego ma ruszyć budowa basenu rehabilitacyjnego. Zaplanowano także budowę wind w kilku szkołach, urzędach i placówkach kulturalnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *