Toruń: Zima zaskoczyła kierowców. 11 kolizji w ciągu godziny

112 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Toruńscy policjanci apelują o ostrożność na drogach. Przelotne opady śniegu i temperatura bliska 0 stopni Celsjusza sprawiły, że na drogach zrobiło się ślisko. Doszło już do kilkunastu kolizji.

W poniedziałek 4 stycznia pomiędzy godzinami 9.00, a 10.00 kierowców w Toruniu zaskoczyły przelotne opady śniegu. Na drogach zrobiło się ślisko i w ciągu zaledwie godziny doszło do 11 kolizji drogowych. Policjanci z KMP Toruń apelują o ostrożność, szczególną uwagę i zmianę sposobu prowadzenia samochodów.

Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych w takich warunkach jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i wypadnięcie z jezdni oraz najechanie na pojazd poprzedzający – informuje asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń.

Funkcjonariusze z Torunia podkreślają, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie samochodu, tj. wymiana opon i płynów na zimowe oraz odśnieżenie auta przed podróżą. Apelują, aby dostosować prędkość jazdy do warunków na drodze, bezpiecznie włączać się do ruchu i ustępować pierwszeństwa, odpowiednio wcześnie sygnalizować swoje manewry i zachowywać bezpieczną odległość od poprzedzającego samochodu.

Kilka sekund cierpliwości może uchronić przed kolizją lub wypadkiem – przestrzega asp. Wojciech Chrostowski.

Kierowcy powinni także pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i unikać brawury za kierownicą.

Tagged

1 thought on “Toruń: Zima zaskoczyła kierowców. 11 kolizji w ciągu godziny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *