Torunianie faworytem. Przyjeżdża czerwona latarnia z Gdyni

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay

To będzie dobra okazja na zrehabilitowanie się fanom za porażkę w ostatniej kolejce z drużyną z Gniezna różnicą prawie 20 punktów. Torunianie podejmą u siebie Sharks AWFiS Port Gdynia.

Goście niedzielnego meczu jeszcze w tym sezonie nie wygrali na wyjeździe. W meczach domowych natomiast odnieśli tylko dwa zwycięstwa, co jest najgorszym wynikiem w lidze. Z dorobkiem 16 punktów po 14 meczach gdynianie zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

REKLAMA

Ostatnie trzy mecze to jednak dobra gra drużyny znad morza. W ostatniej kolejce gdynianie pokonali zajmujące 5. miejsce w tabeli Ogniwo Szczecin 74:71. W dwóch wcześniejszych spotkaniach natomiast postawili trudne warunki Miastu Zakochanych Chełmno, z którym przegrali różnicą sześciu oczek i Astorii Bydgoszcz, która okazała się lepsza o dwa punkty.

W pierwszym meczu tych dwóch drużyn torunianie wygrali na wyjeździe różnicą ponad 30 punktów. Najlepszymi zawodnikami tamtego meczu byli Michał Samsonowicz i Jakub Kondraciuk – obaj mieli EVAL 30.

Torunianie będą chcieli poprawić swój bilans meczów domowych, który jak dotąd wygląda tak samo, jak drużyny Sharks AWFiS Port Gdynia, czyli 2-4.

Początek niedzielnego spotkania o godz. 13:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *