Torunianie odpowiedzieli na apel. Uszyli ponad 800 maseczek

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia poinformował na początku kwietnia o poszukiwaniu osób, które chciałyby pomóc w szyciu maseczek ochronnych. Mieszkańcy Torunia przekazali w odpowiedzi 827 własnoręcznie uszytych maseczek przeciwwirusowych.

Kilkaset maseczek, uszytych przez Torunian, trafiło w piątek 10 kwietnia do toruńskich placówek opiekuńczych. Mogli z nich skorzystać nie tylko pracownicy, ale także pensjonariusze z takich placówek, jak Dom Pomocy Społecznej przy Szosie Chełmińskiej, Dom Pomocy Społecznej Brata Alberta, Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, Dom Dziecka czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Maseczki nadają się do wielokrotnego użytku, ponieważ można je prać w wysokiej temperaturze. Zostały uszyte z kolorowej bawełny.

Bardzo za tę pomoc i solidarność z osobami potrzebującymi w tym czasie szczególnej ochrony dziękujemy! – mówi Izabela Miłoszewska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.

To nie koniec akcji wspierania placówek opiekuńczych i osób, walczących z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Wszyscy chętni do pomocy i szycia maseczek mogą w dalszym ciągu zgłaszać się do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, pisząc na adres e-mail: wzips@um.torun.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *