Torunianie przeciwko nienawiści i przemocy. Dziś o 18 odbędzie się wiec

Box2 Wiadomości

Toruński Strajk Kobiet oraz toruński Komitet Obrony Demokracji organizują dziś wiec przeciwko nienawiści i przemocy. To reakcja na niedzielny atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Już w niedzielny wieczór – niedługo po zamachu na prezydenta Gdańska – toruńscy działacze i aktywiści postanowili, że w poniedziałek o godz. 18 zbiorą się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i przemocy.

Na Facebooku pojawiły się co najmniej dwa wydarzenia zachęcające torunian do udziału w takim zgromadzeniu. Za jednym z nich stoi toruński Komitet Obrony Demokracji.

“Spotkajmy się, żeby w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i przemocy, żeby okazać swoją solidarność z Prezydentem Pawłem Adamowiczem. Bądźmy wszyscy, bez względu na poglądy. W tej sprawie bądźmy razem” – czytamy w zaproszeniu na to wiec, które wystosował Toruński Strajk Kobiet.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *