Torunianie triumfują podczas Pierwszej Ligi Curlingu

Sport
Zespół TKC Jakubowski podczas rozgrywek w Łodzi. Od lewej stoją: Sebastian Lichy, Mateusz Kulik, Paweł Piotrowicz, Bartosz Jakubowski. (fot. nadesłane)

Drużyna Toruńskiego Klubu Curlingowego idzie jak burza! Po pierwszej turze meczowej Polskiej Ligi Curlingu 2018/2019 na swoim koncie mają dwa zwycięstwa i tylko jedną porażkę. Po trzech rozegranych spotkaniach torunianie zajmują pierwszą lokatę w tabeli.

W weekend 3-4 listopada mecze rozegrały 4 z 8 drużyn uczestniczących w curlingowej ekstraklasie. Toruńska ekipa TKC Jakubowski zaczęła od porażki 2 do 4 z zespołem Krakowskiego Klubu Sportowego – KKC Chudziński. Grupa Bartosza Jakubowskiego pokonała 6 do 5 łódzką drużynę POS Grzelka oraz 8 do 4 drużynę POS Augustyniak – także z Łodzi.

REKLAMA

– Zaczęliśmy od przegranej, pomimo niezłej gry, z Krakowem, dla którego ten mecz był udanym rewanżem po porażce z naszą drużyną na turnieju w Toruniu, miesiąc temu – mówi toruński skip Bartosz Jakubowski. – W dwóch kolejnych meczach graliśmy wyśmienicie i udało się je wygrać. Te wygrane są dla nas szczególnie cenne, bo po raz pierwszy pokonaliśmy w rozgrywkach ligowych zespół Aleksandra Grzelki, a po raz pierwszy w historii naszej rywalizacji wygraliśmy mecz ze skipem Andrzejem Augustyniakiem. Przede wszystkim jednak cieszy dobra forma i wysoka jakość gry wszystkich zawodników naszej drużyny.

Kolejne zmagania odbędą się 5 i 6 stycznia oraz w ostatni weekend lutego 2019 r. Torunianie zmierzą się w 4 spotkaniach, z drużynami z: Katowic, Warszowic, Sopotu i Gliwic.

Tagged