Torunianie wesprą nauczycieli. Dzień przed strajkiem czeka nas demonstracja!

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Pixabay.com

7 kwietnia (niedziela), czyli dzień przed planowanym strajkiem nauczycieli, w Toruniu odbędzie się demonstracja. – Okażmy wsparcie nauczycielom, którzy 8 kwietnia planują rozpocząć ogólnopolski strajk – piszą organizatorzy.

Zdecydowana większość toruńskich szkół opowiedziała się za strajkiem. Ten ma się odbyć 8 kwietnia. Przypomnijmy: nauczyciele żądają podwyżek wynagrodzeń o tysiąc zł miesięcznie.

Dzień przed strajkiem w Toruniu odbędzie się demonstracja poparcia dla nauczycieli i ich postulatów. Zaplanowano ją 7 kwietnia o godz. 13 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Organizatorem demonstracji jest Toruński Socjalny Kongres Kobiet. Współorganizatorem zaś Związek Nauczycielstwa Polskiego w Toruniu.

Stańmy w centralnych miejscach w naszych miejscowościach – tam, gdzie zwykle odbywają się protesty. Weźcie ze sobą kartki z napisem #WspieramNauczycieli! Pokażmy w ten sposób nauczycielom – naszym znajomym, przyjaciołom, członkom naszych rodzin – że jesteśmy z nimi i popieramy ich postulaty – piszą organizatorzy demonstracji.

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *