Torunianie znów wyjdą na ulice. Tym razem zabiorą czerwone balony!

Box2 Wiadomości
Fot. materiały promocyjne WOŚP

Toruń staje “Murem za Owsiakiem”. Akcja odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 stycznia o godz. 17 na Rynku Staromiejskim.

– Kochani, niech będzie nas widać! – apelują organizatorzy wydarzenia. – Niech każdy zabierze ze sobą czerwony balonik, latarkę lub telefon. Wzniesiemy nasze światełko do nieba połączone z czerwonymi balonami.

O co chodzi w akcji „Murem za Owsiakiem”?

Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, Jerzy Owsiak, dotychczasowy prezes fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji. Informacja ta rozpoczęła dyskusję na temat słuszności podjętej decyzji.

– Osobiście rezygnuję z funkcji szefa fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku – przekazał w ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej Jerzy Owsiak. – Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią.

Internauci rozpoczęli więc akcję: zarówno w internecie, używając haseł #MuremZaOwsiakiem, jak i angażując się w liczne manifestacje w centrach największych polskich miast. W ten sposób chcieli okazać wsparcie dla szefa WOŚP. I się udało!

Polacy wciąż chcą pokazać swoje poparcie dla Jerzego Owsiaka. Murem za szefem fundacji WOŚP stanie w niedzielę także Toruń.

Link do wydarzenia – #MuremZaOwsiakiem

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *