Torunianka jedną z liderek Wiosny. Czym się zajmie w ruchu Roberta Biedronia?

Box2 Wiadomości
fot. Anna Łukaszewicz

Monika Gotlibowska, toruńska przedsiębiorczyni i działaczka społeczna to jedna z twarzy Wiosny, nowej partii Roberta Biedronia.

W niedzielę Wiosna Roberta Biedronia na Torwarze zainaugurowała swoją działalność. Lider nowego ruchu przedstawił założenia programowe i swoją ekipę. Jedną z liderek ugrupowania jest torunianka – Monika Gotlibowska, przedsiębiorczyni i działaczka społeczna.

Gotlibowska, współwłaścicielka restauracji Kuranty, Oberża i marki Gotujemy.pl, przygotowała rozwiązania, które mają sprawić, że prowadzenie firmy w Polsce stanie się prostsze.

– Bardzo uwierzyłam w to, że polityka może być zupełnie inna, że można coś w tym kraju zmienić, że wszyscy mogą być równi. Także przedsiębiorcy – mówiła Gotlibowska dziennikarzom po konwencji Wiosny. – Bo często jednak zapominamy o tych małych przedsiębiorstwach. O tym, że one liczą na to, że ktoś je zauważy i zacznie z nimi współpracować.

“Społeczniczka, przedsiębiorczyni walcząca o prawa kobiet” – tak pisze o sobie Gotlibowska na Facebooku. Zamieściła tam także swój biogram.

fot. Anna Łukaszewicz

“Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji, feministka, działaczka społeczna. Bardzo bliskie są jej prawa kobiet we współczesnym świecie, dlatego w 2014 roku zorganizowała panel dyskusyjny na temat Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. W latach 2015-2018 działała w Radzie Społecznej ds. rozwoju społeczno-gospodarczego Zespołu Staromiejskiego, w której pełniła funkcję z-cy przewodniczącego. Od 2017 roku zaangażowana w działalność Fundacji Instytut Myśli Demokratycznej – think tank Roberta Biedronia, od 2018 roku członkini zarządu w fundacji. Od 2018 roku członkini zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu. Za swoją działalność biznesową została doceniona i nagrodzona przez tygodnik Toronto tytułem Kobiety Torunia 2016 w kategorii Biznes. W roku 2017 i 2018 nominowana przez lokalne media do tytułu Osobowości Roku”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *