Torunianka mistrzynią świata! Wywalczyła złoty medal w bułgarskim Płowdiw [WIDEO]

Box2 Sport Wiadomości
fot. profil facebookowy Katarzyny Zillmann

Toruńska wioślarka Katarzyna Zillmann wspólnie z Agnieszką Kobus-Zawojską, Martą Wieliczko i Marią Springwald zdobyła złoto podczas mistrzostw świata w rywalizacji czwórek podwójnych.

To wielki sukces toruńskiej wioślarki. Wywalczyła go w sobotę na mistrzostwach świata w wioślarstwie w bułgarskim Płowdiw. Katarzyna Zillmann, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Maria Springwald dwukilometrowy dystans pokonały w czasie 6.08,96.

REKLAMA

Podopieczne trenera Jakuba Urbana pokonały Niemki, które uplasowały się na drugim miejscu. Na trzeciej pozycji zakończyły zawody Holenderki. Polskie zawodniczki prowadziły praktycznie od startu do mety. Kontrolowały przewagę nad pozostałymi osadami.

– Było super! Świetny bieg pojechałyśmy, naprawdę. To jest spełnienie marzeń – cieszyła się Katarzyna Zillmann w rozmowie z TVP Sport.

Zillmann jest studentką ochrony środowiska UMK. Startuje w barwach AZS UMK. Ma na koncie m.in. złoty medal w wioślarskiej czwórce podwójnej kobiet podczas mistrzostw Europy w Glasgow. O toruniance zrobiło się głośno w ub.r. nie tylko z powodu jej wyników sportowych. Zillmann uratowała desperata, który chciał odebrać sobie życie, skacząc do Wisły. Wciągnęła go na swoją łódkę.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *