Torunianka wśród nastoletnich 8 wspaniałych

Box2 Wiadomości

Weronika Stanik znalazła się wśród ogólnopolskiej Ósemki w Samorządowym Konkursie Nastolatków 8 Wspaniałych. Uczennica VII LO jest bardzo zaangażowana w działania wolontariackie i kulturalne. We wtorek w Warszawie na Zamku Królewskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję konkursu.

Toruńska Wspaniała Weronika Stanik spośród kandydatów z całej Polski została wybrana do ogólnopolskiej Ósemki przez jury. Angażuje się w w terapię swoich dwóch niepełnosprawnych braci. W liceum pełni funkcję przewodniczącej klasy i jest członkiem szkolnego koła Caritas. Brała aktywny udział w pracach na rzecz szkolnej biblioteki oraz organizowanych przez nią imprezach. Poprowadziła szkolny koncert charytatywny „Dla Pawła”, w którym wzięło udział wielu młodych toruńskich artystów. Od trzech lat współpracuje z Pracownią Wczesnego Wspierania Rozwoju AIM w Toruniu, gdzie pomaga przy hipoterapii niepełnosprawnych dzieci w Różankowie. Najbardziej dumna jest z realizacji swojego projektu społecznego na platformie Zwolnieni z Teorii – Balu Karnawałowego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Fundacji Ducha w Toruniu (2020), z którą współpracuje do dzisiaj. Od 2 lat jest wolontariuszką Klubu „Ośmiu” w MDK.

Samorządowy Konkurs Nastolatków 8 Wspaniałych ma na celu promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży oraz wpływanie na upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Toruń uczestniczy w tym konkursie od 1994 roku. Weronika jest siódmą ogólnopolską laureatką z Grodu Kopernika. Na przestrzeni 25 lat tytuł Wspaniałego Polski zdobyli: Miłosz Pawłowski (1999 r.), Maja Marulewska (2003 r.), Mateusz Rzewuski (2006 r.), Agnieszka Purzycka (2015), Marta Szymańska (2016) i Natalia Bożejewicz (2019 r.). W ciągu 25 lat w Toruniu wybrano 118 Wspaniałych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *