Torunianka została Pełnomocnikiem Rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły

Box2 Wiadomości
Iwona Michałek

Iwona Michałek objęła stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Torunianka odebrała swoją nominację we wtorek 2 lipca.

– Podczas m.in. rozmów „Okrągłego stołu” i w trakcie prac ministerialnych okazuje się, że bardzo ważną funkcją, która powinna być uwypuklona, jest funkcja wychowawcza szkoły. Dlatego uznaliśmy, że warto powołać Pełnomocnika ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki – powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, wręczając nominację na to stanowisko. 

Do obowiązków Iwony Michałek należeć będzie koordynowanie prac związanych ze wzmacnianiem wychowawczej roli szkoły, jak i z bezpieczeństwem ucznia.

– Pani minister Iwona Michałek będzie odpowiadała za te prace związane z funkcją wychowawczą szkoły – dodaje minister edukacji. – Pamiętajmy, że jest to funkcja wspomagająca rodzinę. Tu będą również te elementy związane z bezpieczeństwem ucznia, wyeliminowaniem, a przynajmniej ograniczeniem agresji rówieśniczej.

Decyzję ministra o powołaniu na stanowisko Sekretarza Stanu MEN skomentowała również Iwona Michałek.

– Cieszę się, że znalazłam się w tak dobrym gronie znakomitych fachowców. Przyglądam się bardzo mocno obradom „Okrągłego stołu” i wiem, że jest tam dużo postulatów wychowawczych – zaznaczyła Iwona Michałek, obierając nominację z rak ministra Dariusza Piontkowskiego.

Jakie pierwsze działania podejmie torunianka? Przede wszystkim chce zająć się analizą obowiązujących aktów prawnych dot. wychowania oraz przyjrzeć się wnioskom płynącym z obrad „Okrągłego stołu”, a następnie zaproponować nowe rozwiązania w tej kwestii.

– Mam nadzieję, że moja praca przyczyni się do zwiększenia efektywności procedur wychowawczych – podsumowała.

1 thought on “Torunianka została Pełnomocnikiem Rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *