Toruńscy kryminalni mają nowy samochód. Hybrydę [FOTO + WIDEO]

Box2 Fotogalerie Polecamy Wiadomości
fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Toruńscy policjanci kryminalni wzbogacili się o nowy samochód. To nieoznakowana hybrydowa toyota. Ich zakup w całości sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

WFOŚiGW sfinansował zakup czterech samochodów. Hybrydy trafią do czterech powiatów: toruńskiego, bydgoskiego, inowrocławskiego i radziejowskiego. Z auta, o które wzbogaci się toruński garnizon policji, skorzystają kryminalni z naszego miasta.

Silnik 1,8, 116 koni mechanicznych, automatyczna skrzynia biegów, kombi – to parametry każdego z hybrydowych aut. “Wszystko w trosce o środowisko” – informuje komenda wojewódzka policji w Bydgoszczy.

WFOŚiGW przekazał auta w środę. Nowy radiowóz już trafił do Torunia. Wszystkie pojazdy kosztowały 312,4 tys. zł.

“Zakup nowych radiowozów jest ukierunkowany na wymianę aktualnie eksploatowanych czterech służbowych aut na nowe, z wykorzystaniem napędu hybrydowego. Wdrożenie do eksploatacji pojazdów z napędem hybrydowym umożliwi redukcję emisji szkodliwych substancji w spalinach. Najnowsze badania wykazują znaczną szkodliwość spalin i cząstek stałych emitowanych przez silniki wysokoprężne na organizm człowieka. Ponadto nastąpi redukcja zużycia paliwa, jak również zmniejszenie poziomu hałasu” – informuje komenda wojewódzka policji.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *