Toruńscy pływacy w płetwach z medalami

Box2 Sport Wiadomości
fot. KS Laguna 24

Z dorobkiem 21 zdobytych medali wrócili z Mistrzostw Polski w pływaniu w płetwach zawodnicy Klubu Sportowego Laguna 24 Toruń. Rywalizacja odbyła się w Gliwicach w ostatni weekend.

Na bilans ten składa się 8 medali złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych. zdobytych łącznie w kategoriach senior i junior. Drużyna może pochwalić się multimedalistami. Maja Raniszewska zdobyła pięć medali (2 złote, 2 srebrne i jeden brązowy), Jolanta Siódmiak cztery (w tym trzy krążki najwyższej wagi i jeden srebrny), tyle samo co Oliwia Bestry (tu dorobek to 2 złota i 2 brązy). Ranking multimedalistów uzupełniają Franciszek Smykowski ze czterema krążkami (po dwa srebrne i brązowe) oraz Weronika Prętka z dwoma brązowymi medalami.

REKLAMA

Na co dzień zawodnicy Laguny 24 Toruń trenują pod czujnym okiem trenera Mateusza Michalskiego na basenie Szkoły Podstawowej nr 24. Co roku biorą też udział w licznych zawodach Pucharu Polski i Mistrzostw Polski, zdobywając każdorazowo miejsca medalowe.

Klub wziął udział w zawodach w Gnieźnie dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *