Toruńscy policjanci podsumowali akcję “Znicz”. Podjęli 450 interwencji

112 Polecamy Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Od środy do niedzieli toruńscy policjanci – w ramach ogólnopolskich działań – prowadzili akcję “Znicz”. W Toruniu i powiecie toruńskim funkcjonariusze odnotowali 36 kolizji i jeden wypadek.

Akcja “Znicz” była prowadzona od środy (od godz. 6) do niedzieli (do godz. 22) na terenie całego kraju. Policjantów można było spotkać m.in. przy cmentarzach. Jaki jest bilans akcji w Toruniu i powiecie toruńskim?

W ciągu pięciu dni policjanci byli wzywani do blisko 450 interwencji. Funkcjonariusze zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców, pojechali do 36 kolizji i zabezpieczali ślady przy jednym wypadku.

– Na szczęście dzień Wszystkich Świętych, a także dni poprzedzające i następujące bezpośrednio po tym dniu w powiecie toruńskim przebiegły bardzo spokojnie – informuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.

Do jedynego w tych dniach wypadku drogowego doszło w piątek (2 listopada) ok. godz. 21 na ul. Przy Kaszowniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, ze kierujący osobowym audi 23-latek jadąc w kierunku pl. Pokoju Toruńskiego potrącił 40-latka, który przechodził przez przejście dla pieszych.

Mężczyzna trafił do szpitala. Mundurowi ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys