Toruńscy policjanci szukają kierowcy, który potrącił 15-letniego rowerzystę

112 Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

8 kwietnia (poniedziałek) ok. godz. 13-14 na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej i Jamontta doszło do kolizji z udziałem 15-letniego rowerzysty i nieznanego dotąd pojazdu. Policja szuka świadków tego zdarzenia.

Jak doszło do tej kolizji? 15-latek poruszał się oznakowanym przejazdem rowerowym przy Szosie Lubickiej (jezdnia północna) od strony Skarpy w kierunku ul. Dziewulskiego.

– Kierujący nieznanym pojazdem jechał od strony ul. Dziewulskiego (na skrzyżowaniu ul. Jamontta i Szosy Lubickiej, z pasa do skrętu w lewo, przy McDonald’sie), skręcał w lewo w jezdnię północną w kierunku Lubicza – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.

Do potrącenia rowerzysty doszło na przejeździe rowerowym. Według relacji poszkodowanego miał on zielone światło. – Pojazdy znajdujące się na pasie do skrętu w lewo z ul. Jamontta w Szosę Lubicką również miały zapalone światło zielone – wskazuje Dąbrowska. – Policja otrzymała informację o całym zdarzeniu od mamy poszkodowanego dopiero kilka godzin po jego zaistnieniu.

Policjanci proszą świadków tego zdarzenia o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem Policji Toruń Rubinkowo przy ul. Kociewskiej 22 – tel. 56 641 25 65, 56 641 25 73.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Toruńscy policjanci szukają kierowcy, który potrącił 15-letniego rowerzystę

  1. “skręcał w lewo w jezdnię północną w kierunku Lubicza”
    Chyba raczej w jezdnię południową Szosy Lubickiej. Północna prowadzi do centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *